Ako kúriť s elektrickou podlahovkou

E-kúrenie prináša najúčinnejšie kúrenie na trhu s takmer 100%nou účinnosťou.

O reguláciu sa postará Termostat s možnosťou nastavenia požadovanej teploty. Termostat sa inštaluje pre každú izbu zvlášť, o presné nastavenie požadovanej teploty sa postarajú dva snímače teploty jeden je priestorový druhý uložený v podlahe, na základe týchto dvoch snímočov Termostat vyhodnotí či má dokúriť na požadovanú teplotu. Udržiavať teplotu dokáže s presnosťou na 0,1 °C . Termostaty majú možnosť manuálneho nastavenia teploty alebo programovacieho týždenného cyklu. Pri elektrickom podlahovom kúrení je dôležité aby bol nábytok umiestnený na nožičkách s minimálnou výškou 4 cm, je to preto aby sme nevykurovany priestor pod nábytkom ale aby príjemné sálavé teplo smerovalo do priestoru, práve preto neinštalujeme kúrenie pod kuchynskú linku, vaňu, sprchový kút alebo do vstavanej skrine atď. Zaliatim vykurovacích okruhov alebo rohože do poteru získame monolitické vykurovacie teleso s rovnomerne rozlozenou teplotou.

Kúrenie sa v zimných obdobiach nevypína! (nejedná sa iba o naše kúrenie platí to všeobecne pri všetkých systémoch vykurovania) Je potrebné aby dom vždy aby minimálne temperoval pokiaľ by ste vypli kúrenie odzrkadlí sa to na mesačných nákladoch, preto je lepšie ak kúrenie necháte po odchode temperovať napríklad na 14°C. Spätné nábehy kúrenia spotrebujú oveľa viac elektrickej energie na kompletné vykúrenie ako iba na dokúrenie objektu.

Ovládajte e-kúrenie na diaľku s možnosťou spojenia s inteligentnou inštaláciou alebo Smart termostatmi, v prípade že sa vraciate zo zimnej dovolenky máte môžnosť nastavenia požadovanej tepoty na dialku.